blog fsv uk

Mezinárodní staff week na FSV UK rozvíjel téma wellbeingu na univerzitách

21. 6. 2023
|

V uplynulém týdnu od 12. do 16. června 2023 hostila Fakulta sociálních věd UK mezinárodní Erasmus staff week, během kterého se zástupci našich zahraničních partnerů účastnili různých přednášek a workshopů, jejichž klíčovým tématem byl rozvoj služeb podporující duševní zdraví a tzv. wellbeing studentů i zaměstnanců na univerzitách. Kromě sdílení dobré praxe se účastníci z univerzit např. v Německu, Španělsku, Portugalsku, Nizozemí, Polsku, Bulharsku, Maďarsku, Řecku, Moldávie, Turecku a dalších zabývali tématem podpory studentů a zaměstnanců především v oblasti psychologické podpory a celkového wellbeingu. 

Součástí programu bylo představení evropského projektu WISE, do něhož je Karlova univerzita zapojena, a také služeb Centra Carolina pro studenty i zaměstnance.

„Tento staff week byl velmi dobře zorganizovaný. Bylo vidět, kolik odhodlání a energie jste do něj vložili, a já jsem vděčná, že jsem potkala výjimečné lidi jako vy, kteří dokázali předat tolik pozitivní energie,“ říká Paola Tonolla, vedoucí studijních záležitostí na švýcarské univerzitě Università della Svizzera Italiana. 

Součástí staff weeku byly nejrůznější prezentace…
…skupinové aktivity…
…ale i zábava, například večeře ve Folklore Garden.
Účastníci si prohlédli Karolinum a vyrazili také na výlet na hrad Karlštejn.
Celý týden uzavřel svou závěrečnou řečí děkan fakulty PhDr. JUDr. Tomáš Karásek, Ph.D.